Dračí lodě Aktivity Duatlon . Triatlon Golf TeamBuilding Fotbal Babiččino cukroví Běžecké závody Děti Cyklistika Ozvučení Miss

Dračí lodě

Jsme organizátorem a pořadatelem závodů velkých i malých dračích lodí, kterých se může zúčastnit posádka jakékoliv sportovní úrovně.  Rádi pro Vás uspořádáme jakékoliv závody dračích lodí „na klíč“ dle Vaší představy, a to v lokalitě, kterou si určíte nebo kterou Vám můžeme doporučit. Současně zpracu...

Read Full Story →


Jsme organizátorem a pořadatelem závodů velkých i malých dračích lodí, kterých se může zúčastnit posádka jakékoliv sportovní úrovně.  Rádi pro Vás uspořádáme jakékoliv závody dračích lodí „na klíč“ dle Vaší představy, a to v lokalitě, kterou si určíte nebo kterou Vám můžeme doporučit. Současně zpracujeme scénář akce, harmonogram, doprovodný program, zajistíme produkci, moderátora, časomíru, startéra, kormidelníky a ozvučení jako například v dračí sezóně 2019.

Dračí lodě mají své kouzlo především v tom, že prověří týmovost a spolupráci lidského kolektivu – například pracovního. Už podle toho jak skupinka přichází k lodi, poznáme, jaká jejich firma vlastně je. Pracovníci z přísně vedených společností přicházejí přesně, lidé jsou disciplinovaní a pozorně poslouchají. Kreativní kolektivy jsou zase plné humoru, vždycky někdo schází a své postřehy z jízdy si ihned sdělují i během pádlování.

HM2_8135

Co je to velká dračí loď „20“ a jaké jsou rozměry

 

 • rozměry lodě: délka 12,49 m (bez hlavy a ocasu); šířka 1,16 m
 • váha lodě: 250 kg + 5% (včetně posádky přibližně 2000 kg)
 • materiál: trup je z kevlar-karbonu případně polyesteru v kombinaci se skelným vláknem; na obrubně, lavičky a stoličku bubeníka je použito mahagonové nebo jiné dřevo
 • počet sedaček: 10
 • pádla:  105 – 130 cm
 • buben: dřevěný s plátnem z kůže vodního buvola
 • kormidlo: dřevěné, volné, délka okolo 4m
 • posádka: 18 -20 závodníků (minimum 16, maximum 20) + bubeník a kormidelník
Co je to malá dračí loď „10“ a jaké jsou rozměry

 

 • rozměry lodě: délka 9 m (bez hlavy a ocasu); šířka 1,14 m
 • váha lodě: 170 kg + 5% (včetně posádky přibližně 1100 kg)
 • materiál: trup je z kevlar-karbonu případně polyesteru v kombinaci se skelným vláknem; na obrubně, lavičky a stoličku bubeníka je použito mahagonové nebo jiné dřevo
 • počet sedaček: 5
 • pádla:  105 – 130 cm
 • buben: dřevěný s plátnem z kůže vodního buvola
 • kormidlo: dřevěné, volné, délka okolo 4m
 • posádka: 8 -10 závodníků (minimum 8, maximum 10) + bubeník a kormidelník

Posádka sedí po dvou vedle sebe ve směru jízdy lodi. Bubeník sedí na vyvýšené stoličce na přídi lodi čelem k posádce a údery do bubnu určuje tempo pádlování. Kormidelník ze stoje na zádi řídí loď dlouhým veslem upevněným mezi dvěma kolíky.

 

Kategorie, ve kterých lze závodit

FUN – pro nové posádky, které vzniknou třeba jen za účelem účasti na jednom jediném závodě v roce, také je určena pro týmy přátel. Tuto kategorii vypisujeme v podstatě na každých závodech, které pořádáme.

FIRMY – pro firemní posádky. Tuto kategorii vypisujeme v podstatě na každých závodech, které pořádáme a účastní se ho i firemní týmy.

SPORT – pro tuto kategorii je určena série závodů Dragon Boat Grand Prix (DBGP), jedná se o posádky, které mají již trošku více zkušeností.

ČP – kategorie pro zkušené dračí týmy, které pravidelně závodí a jsou registrovány v sérii Českého poháru (ČP).

 

Seznam závodů pro sezónu 2019

 

03.05.2019 Závod škol Kroměříž Kroměříž „Bagrák“ Malé dračí lodě
04.05.2019 Kroměřížský  drak 2019 Kroměříž „Bagrák“ Malé dračí lodě
24.05.2019 Závod škol Olomouc Olomouc „Kojeňák“ Malé dračí lodě
25.05.2019 Olomoucký drak 2019 Olomouc „Kojeňák“ Malé dračí lodě
20.07.2019 Brněnské drak 2019 Kozí Horka „u VZS“ Velké a malé lodě
31.08.2019 Plumlovský drak 2019 Plumlovská přehrada „Vrbičky“ Malé dračí lodě
14.09.2019 Hodonínské Drakobití Hodonín, TJ LS Velké dračí lodě

HM2_8744

Kompletní termínovou listinu všech závodů dračích lodí, které jsou organizovány pod záštitou České asociace dračích lodí a Českého svazu dračích lodí naleznete na oficiálních webech.

Kontaktujte nás my už všechno zařídíme…