Dračí lodě Aktivity Duatlon . Triatlon Golf TeamBuilding Fotbal Babiččino cukroví Běžecké závody Děti Cyklistika Ozvučení Miss

Dračí lodě

Jsme organizátorem a pořadatelem závodů velkých i malých dračích lodí, kterých se může zúčastnit posádka jakékoliv sportovní úrovně.  Rádi pro Vás uspořádáme jakékoliv závody dračích lodí „na klíč“ dle Vaší představy, a to v lokalitě, kterou si určíte nebo kterou Vám můžeme doporučit. Současně zpracu...

Read Full Story →


Jsme organizátorem a pořadatelem závodů velkých i malých dračích lodí, kterých se může zúčastnit posádka jakékoliv sportovní úrovně.  Rádi pro Vás uspořádáme jakékoliv závody dračích lodí „na klíč“ dle Vaší představy, a to v lokalitě, kterou si určíte nebo kterou Vám můžeme doporučit. Současně zpracujeme scénář akce, harmonogram, doprovodný program, zajistíme produkci, moderátora, časomíru, startéra, kormidelníky a ozvučení jako například v dračí sezóně 2018.

Dračí lodě mají své kouzlo především v tom, že prověří týmovost a spolupráci lidského kolektivu – například pracovního. Už podle toho jak skupinka přichází k lodi, poznáme, jaká jejich firma vlastně je. Pracovníci z přísně vedených společností přicházejí přesně, lidé jsou disciplinovaní a pozorně poslouchají. Kreativní kolektivy jsou zase plné humoru, vždycky někdo schází a své postřehy z jízdy si ihned sdělují i během pádlování.

HM2_8135

Co je to dračí loď a jaké jsou rozměry

 

  • rozměry lodě: délka 12,49 m (bez hlavy a ocasu); šířka 1,16 m
  • váha lodě: 250 kg + 5% (včetně posádky přibližně 2000 kg)
  • materiál: trup je z kevlar-karbonu případně polyesteru v kombinaci se skelným vláknem; na obrubně, lavičky a stoličku bubeníka je použito mahagonové nebo jiné dřevo
  • počet sedaček: 10
  • pádla:  105 – 130 cm
  • buben: dřevěný s plátnem z kůže vodního buvola
  • kormidlo: dřevěné, volné, délka okolo 4m
  • posádka: 18 -20 závodníků (minimum 16, maximum 20) + bubeník a kormidelník

 

Posádka sedí po dvou vedle sebe ve směru jízdy lodi. Bubeník sedí na vyvýšené stoličce na přídi lodi čelem k posádce a údery do bubnu určuje tempo pádlování. Kormidelník ze stoje na zádi řídí loď dlouhým veslem upevněným mezi dvěma kolíky.

 

Kategorie, ve kterých lze závodit

FUN – pro nové posádky, které vzniknou třeba jen za účelem účasti na jednom jediném závodě v roce, také je určena pro týmy přátel. Tuto kategorii vypisujeme v podstatě na každých závodech, které pořádáme.

FIRMY – pro firemní posádky. Tuto kategorii vypisujeme v podstatě na každých závodech, které pořádáme a účastní se ho i firemní týmy.

SPORT – pro tuto kategorii je určena série závodů Dragon Boat Grand Prix (DBGP), jedná se o posádky, které mají již trošku více zkušeností.

ČP – kategorie pro zkušené dračí týmy, které pravidelně závodí a jsou registrovány v sérii Českého poháru (ČP).

 

Seznam závodů pro sezónu 2018
04.05.2018 Závod škol Kroměříž Kroměříž – NOVINKA! Malé dračí lodě
05.05.2018 Malý drak Kroměříž Kroměříž – NOVINKA! Malé dračí lodě
21.07.2018 Olomoucký drak 2018 Olomouc Velké a malé lodě
25. – 26.08. Plumlovský drak 2018 Plumlovská přehrada Velké a malé lodě
15.09.2018 Hodonínské Drakobití Hodonín, TJ LS Velké dračí lodě

HM2_8744

Kompletní termínovou listinu všech závodů dračích lodí, které jsou organizovány pod záštitou České asociace dračích lodí a Českého svazu dračích lodí naleznete na oficiálních webech.

Kontaktujte nás my už všechno zařídíme…